دفتر معماری ارژن

شرایط همکاری

چطوری میشه با ما کار کرد؟

 ما چه کارهایی را انجام می‌دهیم ؟!

چه قسمت‌هايي از كار بر عهده‌ي ماست :

بسته به نياز و درخواست مشتريان تيم ما آمادگي طراحي، نظارت و اجراي هر نوع پروژه‌اي را دارد انجام پروژه‌ها عموما به سه صورت براي ما امكان پذير است :

فقط طراحي : پكيج كامل طراحي يك ساختمان شامل “طراحي پلان معماري، طراحي معماري داخلي و دكوراسيون، طراحي لنداسكيپ ( محوطه، فضاي سبز، روف گاردن و …. )، طراحي نما، طراحي سازه، طراحي تاسيسات مكانيكي (سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي، استخر و … )، طراحي برق و هوشمندسازي و ….. مي‌شود. بسته به نياز مشتريان يك قرارداد طراحي مي‌تواند يك پكيج كامل براي يك ساختمان باشد يا فقط قسمتي از موارد ذكر شده باشد. اسناد طراحي شامل نقشه‌هاي اجرايي و جزييات و همچنين رندر ( تصاوير سه بعدي شبيه‌سازي شده) از معماري پروژه مي‌باشند.

طراحي و نظارت : در پروژه‌هاي طراحي و نظارت اعضاي تيم ما از ابتدا تا پايان روند اجراي پروژه در كنار كارفرما يا تيم اجرايي حضور دارند و تماما مسئوليت فني كار را برعهده دارند و مدير اجرايي پروژه صرفا مسئوليت هماهنگي‌ها و تداركات و همچنين امور مالي را برعهده دارد. تجربه نشان داده كه پروژه‌اي كه توسط يك دفتر معماري طراحي مي‌شود تنها در يك صورت مي‌تواند بصورت كامل منطبق با طرح اجرا شود كه طراح در روند اجراي پروژه نيز حضور داشته باشد. عموما مشترياني كه خود توان اجرايي دارند يا با يك گروه اجرايي همكاري دارند‌، براي اطمينان از اجراي دقيق طرح معماري با تيم طراحي براي نظارت بر پروژه نيز قرارداد مي‌بندند. بسته به نوع پروژه نظارت معماري مي‌تواند بصورت مقيم يا نظارت از راه دور باشد به گونه‌اي كه تمام تصميم‌گيري‌های فني و برنامه‌ريزی‌ها توسط تيم نظارت انجام مي‌شود و در روند اجرا نيز هر نيروي فني قبل از شروع بكار توسط ناظر معماري توجيه مي‌شود و در انتها نيز موظف است طبق جزییات ارائه شده كار را به ناظر تحويل دهد.

طراحي و اجرا ( صفر تا صد ) : دراین نوع قرارداد تیم ما علاوه بر  طراحی، تمام مسئولیت‌های  اجرایی ائم از هماهنگی‌های اجرایی، تامین نیروی انسانی ( کارگران و استادکاران ) مسئولیت مالی ائم از خرید مصالح و تامین تجهیزات مورد نیاز و حساب و کتاب با نیروهای اجرایی ، حراست از کارگاه و مسئولیت فنی اجرای جز به جز نقشه‌ها و جزییات معماری را عهده دار است. تمام اسناد مالی ائم از فاکتورهای خرید و فیش واریزی استادکاران بصورت دوره‌ای به کارفرما تحویل داده و تنخواه گردانی خواهند شد.

قراردادهامون به چه شكل هستن ؟!

فرایند طراحی

طراحی معماری بصورت تیم‌ورک انجام می‌شود و در این فرایند حداکثر تلاش در راستای تعامل سازنده با کارفرما صورت می‌گیرد. چرا که از نظر ما یک پروژه موفق معماری پروژه‌ای است که در آن  تیم طراح علاوه بر رعایت نکات فنی، قواعد معماری و زیبایی‌شناسی به  شناخت دقیقی از نیازمندی‌ها و مسائل خاص کارفرما رسیده باشد و پاسخ‌های خلاقانه‌ای را به آنها ارائه کند  و این امر بدون تعامل قوی با کارفرما میسر نخواهد بود. به همین منظور معمولا در طی فرایند طراحی چندین مرحله نتیجه‌گیری‌ها با کارفرما کرکسیون می‌شوند و به گونه‌ای کارفرما در جریان روند و پیشرفت کار قرار می‌گیرد. در پایان نیز پس از تحویل طرح به کارفرما این فرصت داده می‌شود که طرح را بررسی نموده و چنانچه مایل به تغییرات یا اصلاحاتی در طرح باشد تیم طراحی آمادگی اعمال نظرات و اصلاحات کارفرما در طرح نهایی می‌باشد. سعی می‌شود طرح نهایی با حداکثر شفافیت و وضوح ممکن به کارفرما ارائه شود و برای اینکار معمولا علاوه بر نقشه‌های اجرایی تصاویر سه بعدی شبیه‌سازی شده و در صورت نیاز ویدئو یا انیمیشن‌هایی از کار نیز برای درک دقیق‌تر کارفرما تهیه می‌شوند. در این اسناد از اعمال هرگونه افکت و جلوه ویژه‌ای پرهیز می‌شود و تمام تلاش تیم طراح در این راستا است که طرح منطبق بر واقعیت باشد و بر اساس المان‌ها و متریال‌های موجود در بازار و تکنیک‌های اجرایی در دسترس طراحی نماید. همین نکته باعث شده که  بیشترین شباهت ممکن بین پروژه‌های اجرا شده‌ی ما با رندرها و طرحهای اولیه ارائه شده باشد.

خب از كجا بايد شروع كنيم ؟  

شما مي‌توانيد براي شروع با ما تماس بگيريد يا حضورا به دفتر ما مراجعه کنید، تیم ما آمادگی پاسخگویی و ارائه‌ی یک مشاوره اولیه‌ی رایگان به شما را دارد و درصورت نیاز از ملک شما بازدید به عمل خواهد آمد. ما در طی این مرحله علاوه بر ارائه‌ی ایده‌ها و توضیحات فنی یک آنالیز کلی از پروژه شما انجام می‌دهیم و اطلاعاتی ائم از برآورد مالی و هزینه‌های اجرایی پیش رو، برآورد زمانی و پیش نویسی از قرارداد را به شما تقدیم می‌کنیم و درصورت توافق قرارداد منعقد و عملیات طراحی شروع می‌شود.

همینطور یک امکان جدید دیگر تحت عنوان پرسشنامه آنالیز پروژه در وبسایت ما قرار گرفته است ، شما میتوانید در تب اصلی سایت وارد این قسمت شوید و به سوالاتی که از شما درباره ملکتان پرسیده میشود پاسخ دهید ، همکاران ما اطلاعات وارد شده را بررسی میکنند و یک آنالیز کلی از میزان هزینه ها و چالش های پیش روی پروژه را به شما ارائه میدهند ، این خدمات رایگان میباشد.

راه‌های ارتباطی ائم از شماره تلفن، واتساپ، تلگرام و اینستاگرام ما در قسمت ارتباط با ما همین سایت موجود است و تیم ما همه روزه به جز روزهای تعطیل، از ساعت 8 صبح تا 5 غروب آماده پاسخگویی به شماست.