سوخاری خروس

پروژه سوخاری خروس یک ملک مسکونی واقع در شلوغ‌ترین نقطه شهر خرم‌آباد بود که از این ملک تقریبا دویست متری کمتر از هشت متر آن تجاری بود و ما باید این مغازه کوچک را برای کارفرما دیزاین میکردیم.
با توجه به متراژ کم و شکل هندسی نامتناسب این مغازه، به هیچ وجه امکان جانمایی تمام وسایل و امکانات مورد نیاز کارفرما( یک دستگاه وارمر، شوکیک،یک دیسپلی، کانتر فروش، چند عدد یخچال ایستاده و.‌.) در داخل محدوده ملک فراهم نبود. همین محدودیت کار، خود یکی از عوامل بوجود آمدن کانسپ اصلی طرح بود و ما تصمیم گرفتیم در بیرون از محدوده ملک، یک متر سکو ایجاد کنیم به صورتی که بتوانیم دستگاه‌هایی که محل نگه داری مواد غذایی و نمایش آن‌ها هستند و همچنین کانتر فروش را آنجا جانمایی کنیم. این دستگاه‌ها روی چند تا کانتر جای میگرفتند. کانتر‌ها دارای یک استراکچر فلزی بودند که با ورقهای شیاردار کاور شده‌اند و در زیر آنها چرخ‌هایی کار شده که به راحتی بشود کانترها را جابه‌جا کرد و در مواقع تعطیلی آنها را داخل محدوده ملک جای بدهند.
مهم‌ترین و سخت ترین چالش پروژه، تابلوی مغازه بود که می‌بایست در دو طرف مغازه‌ی دو نبش ما به صورت ال‌ شکل کار میشد. پیشونی مغازه و پیش‌آمدگی‌های آن هیچ تناسب هندسی نداشت و حتی اندازه‌های آن در هیچ قسمتی با هم برابر نبود. علاوه بر این مسائل تابلو وظایف دیگری هم داشت. در قمست جلویی مغازه و در محدوده زیر تابلو یک گرماتاب پنج متری جای گرفته بصورتی که تمامی دستگاه در داخل تابلو مخفی شود و فقط قسمتی که گرما را تابش میدهد مشخص هست، در قسمت جلویی تابلو یک شکستگی پله ای رو به داخل ایجاد شده تا بتوان سایبان برقی را بصورتی روی آن کار کرد که هم تداخلی در نمای تابلو نداشته باشد و هم این پله جدا کننده‌ای بین گرماتاب و سایبان باشد.
نمای اصلی تابلو نیز با ورق شیار دار کانتینری کار شده که با یک رنگ زرد کترپیلاری برای دیده شدن بهتر نقاشی شده و البته مابقی استراکچر فلزی تابلو و همچنین نمای جانبی تابلو که ورق‌های فلزی سی‌ان‌سی شده بود بدون رنگ و بصورت خام کار شده و این کنتراست خود باعث بهتر دیده شدن و جلوه‌ی زیبایی شده.
دیوارهای داخلی را با سرامیک مشکی و دیوارهای بیرونی از سنگ گرانیت مشکی نطنز کار شده. در نمای جانبی روی بدنه دیوار تا ارتفاع کانتر‌ها را باورق فلزی خام کار کردیم تا هم از آسیب دیدن قسمت پاخور دیوار جلوگیری کنیم و هم روی ورق‌های فلزی سی‌ان‌سی شده اسم و لوگوی مغازه رو کار کنیم.