گلخیزان

درخواست کارفرما طراحی یک سفره‌خانه سنتی با ایجاد فضایی صمیمی و گرم در یک ملک متروکه باعث شد تا در‌کلیت فضا تغییراتی اساسی ایجاد کنیم.
ملک پروژه شامل دو ساختمان تقریبا متروکه با سقف‌های شیرونی بدون هیچ نورگیر و هیچ تاسیسات و تجهیزاتی که وسط یک باغ در کشیدگی طول زمین قرار گرفته بودند.
با توجه به محدودیت‌های مالی پروژه تصمیم گرفتیم یکی از ساختمان‌ها که عریض تر بود را به عنوان سالن اصلی و پذیرایی و قسمتی از ساختمان دوم را برای فضای خدماتی و آشپزخانه در نظر بگیریم.
جای‌گذاری شکل مستطیلی سالن پذیرایی بصورتی بود که در مجاورت طول ضلع بزرگتر سالن یک راهروی تقریبا عریض  مابین سالن و ملک همسایه وجود داشت. در مرز همسایگی و در طول سالن از ابتدا تا انتها باغچه‌هایی ایجاد شد و پوشش گیاهی مناسبی به همراه‌گل‌های رونده و زیبایی در‌آن‌ها کاشتیم.
داخل سالن سکوهایی با مصالح بنایی برای نشیمن‌ها ساخته شد.
سکوها چسبیده به دیوار در طول سالن روبروی هم قرار گرفتند، و روی دیوار بازشوهایی عریض برای هر کدام از سکوها ایجاد شد. پنجره‌ها هم نور مناسب رو به فضا میدادن و هم منظره ‌ای فوق‌العاده زیبا برای داخل سالن ایجاد میکردند.
چیدمان سکوها به صورتی بود که در تراز‌های مختلف ارتفاعی کار شده بودن وبرای رسیدن به هر سکو باید پله‌هایی رو بالا و یا پایین میرفتیم.
در مرکز سالن چندین باغچه مربع شکل کار شد که هم باعث تنوع فضایی میشد و منظر خیلی زیبایی داشتن.
سقف کاذب زیر شیرونی سالن که تقریبا پوسیده بود و قابل ترمیم نبود رو برداشتیم و با کمترین هزینه و مرتب کردن سازه شیرونی و رنگ زدن پروفیل‌های اون سقف مناسبی ایجاد کردیم. نورپردازی به صورت متمرکز با چراغ‌های پرتابی روی سازه‌های سقف نصب شدند.
فضای بیرونی سالن جلوی ورودی چندین سکو برای دورهمی و استفاده از هوای آزاد در نظر گرفته شد.
روبروی نشیمن های حیاط بیرون فضایی برای باربیکیو و همچنین اتاقکی پشت اون به عنوان چایخانه طراحی شد که این فضا همزمان هم سفارشات کبابی داخل را انجام میداد و هم چای آتیشی رو آماده میکرد که به نشیمن‌های بیرون خدمات میداد.