فلفل

ملک این پروژه در نبش یکی از شلوغ‌ترین میدان‌های شهر خرم آباد قرار داشت.
مغازه‌ای متروکه با حدودا 9 متر مربع مساحت که کارفرما قصد داشت اونو برای فروش غذاهای فست فودی آماده کنه.
با توجه به متراژ پایین ملک و نیازمندی ‌های کارفرما باید حداکثر استفاده رو از فضا میبردیم. از این رو تصمیم گرفتیم وسایل پخت و پز از جمله فرها سرخ و .. رو به صورت سفارشی و متناسب با ابعاد فضا سفارش بدیم و بسازیم.
فضای پخت پز رو در انتهای مغازه قرار دادیم و با یک پارتیشن فلزی این فضا رو جدا کردیم بصورتی که دید از بیرون مغازه به این قسمت محدود شود.
دیوار روبروی فضای پخت رو برای میز کار در نظر گرفتیم، قسمت بالایی این دیوار و همچنین دیوار جانبی اون رو قفسه بندی کردیم تا حداکثر استفاده رو از دیوارها داشته باشیم.
برای کانال هواکش قسمت پخت، مجبور شدیم سقف رو برداریم و از اونجا کانال رو روی پشت بام ببریم.
ورودی مغازه بصورتی طراحی شد که دوتا یخچال ایستاده ویترینی کنار هم و در نمای مغازه قرار گرفتند، کنار یخچال ها کانتر فروش قرار گرفت.
کانتر رو با ورق فلزی ساختیم و زیر اون رو چند تا چرخ کار کردیم که هنگام عبور مرور بتونن جابه جاش کنن و همچنین دو تا ریل زیر اون کار شد که با باز شدن مغازه کانتر بیرون بیاد و بتونن موقع بستن مغازه اون رو داخل ببرن.
روی پیشونی مغازه تا ارتفاع دو متری یک تابلوی سرتاسری کار شد با رنگ نارنجی که لوگوی این مغازه کوچیک در این مسیر پر و رفت و آمد خودشو بخوبی نشون بده.
روبروی مغازه و کنار پیاده رو یک درخت چنار بزرگ سایه اندازی خوبی رو مغازه داشت، و عابرین هر از چندگاهی چند لحظه اونجا مکث میکردن، تصمیم گرفتیم دور درخت رو یک باغچه سنگی کار کنیم و روی لبه‌های اون، دور تا دور باغچه چندین ستون فلزی نصب شد که پایه هایی برای سوار شدن یک ورق فلزی زخیم باشن، ورقی با عرض 30 سانتیمتر در ارتفاعی نصب شد که نشیمنگاهی موقتی باشد برای عابران پیاده.