پنت هاوس جوانمرد

این پروژه برای تیم ما کاری بسیار خاص و در عین حال عجیب و فان بود. آقای جوانمرد یک واحد مسکونی کلید اول (ساختمان نوساز که هنوز برای مستقر شدن تجهیز نشده) در طبقه ششم یک آپارتمان رو خریداری کرده بود که پس از چند هفته بررسی از ساختمان متوجه شده بود که ملک قابل سکونت نیست.
در این ملک 250 متر مربعی هیچ زاویه قائمی  وجود نداشت، شکل هندسی اتاق‌ها به صورتی بود که با گذاشتن تخت‌خواب مسیر رفت وآمد مسدود میشد. سرویس بهداشتی ترکیبی، بدون هیچ پارتیشنی مابین حمام و توالت، به صورتی طراحی شده بود که باید از روی سنگ توالت رد میشدیم و به حمام می‌رسیدیم. آشپزخانه در انتزاعی‌ترین شکل هندسی خود بدون فضای کافی برای اجرای کابینت و فضای وسیع رها شده‌ی هال، که بیشتر مناسب اجرای مراسمات و جشن‌ها بود تا نشیمن یک خانه.
شروع پروژه با تخریب تمام فضاها و لخت شدن کامل داخل این ملک بر مبنای چند خواسته و معیار مشخص بود. عواملی همچون طراحی استاندارد فضاها، سیر‌کولاسیون ارتباطی بین فضاها، تداوم بصری و ارتباط درون بنا با دو حیاط مستقر در دو گوشه ملک، تامین نور مناسب کل فضاها از سه جهت نورگیر اون، رفع زوائد بصری و زوایای غیر قائم و همچنین ایجاد فیلترهای عملکردی درون بنا.
حیاط‌ها فرصت بسیار مناسبی برای کیفیت دادن به فضاهامون ایجاد کرد.
در حیاط اصلی مشرف به خیابان ساحلی و رودخانه باغچه‌های طویلی کار شد که فضای پذیرایی و آشپزخانه با پنجره‌های قدی در ارتباط با اون بودن.
اتاق مستر مفصلی کنار حیاط پشتی قرار گرفت که این اتاق هم با پنجره‌های قدی و عریض با اون ارتباط مستقیم داشت، به درخواست کارفرما اتاقک کوچکی درون مستر برای قفسه‌های کتاب و همچنین میز کاری طراحی شد.
حمام و سرویس بهداشتی در مسیر فیلترهای ایجاد شده قرار گرفتند که برای هرکدام پنجره‌ای برای تهویه و تامین نور تعبیه شد. پنجره حمام کنار وان قرار گرفت تا علاوه بر تامین نور ویو مناسبی از کوه‌های اطرفا و رودخانه داشته باشد.
یک اتاق خواب دیگر نیز بلافاصله پس از ورودی اصلی به هال به صورتی در کنار این فضا قرار گرفت که از هال به اتاق هیچ دید و اشرافی نبود. اتاق نور مناسب جنوب می‌گیرد و در انتهای اتاق فضای کلوزتی تعبیه شده.
آشپزخانه در‌ مرکز خانه و در ارتباط مستقیم با هال و حیاط اصلی به صورتی طراحی شده که با کمترین متراژ بهینه ترین حالت ممکن را دارد و تمام تجهیزات در اون جای گرفتند و فضا کاملا غرق در نور شده