دفتر اداری مجتمع نیوشا

طراحی دفتر نیوشا از اون پروژ‌ه‌هایی هست که برای همه معمارها کار بسیار جذابیه، چرا که قرار بود از یه فضای بلا استفاده و کاملا پرت یا نهایتا انباری، یک دفتر کار برای کارفرما طراحی کنیم.
این فضا جزئی از یک مجتمع مسکونی 100 واحده بود. مجتمع در تراز پایین خود دارای پارکینگی در دو طبقه بود که این طبقات با دو وید وسیع به هم متصل می‌شدند.
در تراز اول همجوار با پارکینگ‌ها و مشرف به معبر چندین واحد تجاری وجود داشت که روی این واحدها و همتراز با طبقه بالایی پارکینگ، فضایی مسقف و انبار گونه وجود داشت که نسبتا متراژش هم زیاد بود.
تصمیم گرفتیم این فضا رو برای دفتر کار کارفرما که در واقع صاحب مجتمع هم بود در نظر بگیریم.
دیوار مشترک بین دفتر و وید‌های پارکینگ ها رو برداشتیم جوری که فضاهای ما کاملا غرق در نور شدند.
فضای لابی و اتاق منشی رو وسط قرار دادیم، با پنجره‌های قدی مشرف به ورودی. چون فضا نور خیلی مناسبی داشت فرصت ایجاد یک دیوار سبز رو داشتیم که جلوه‌ی زیبایی به فضا می‌داد.
اتاق مدیریت با جداره‌ی شیشه‌ای عریضی همجوار با اتاق منشی تعبیه شد و همچنین بازشوهای قدی مشرف به وید پارکینگ که کنترل ورود خروج رو خیلی راحت‌تر می‌کرد. در اتاق مدیریت فضاهای جلسات خصوصی و میز کنفرانس رو در نظر گرفتیم.
یک اتاق برای تیم فنی کارفرما در نظر گرفتیم که یک میز طولی شش کاربره برای کارهای تیمی و گروهی در مرکز اون طراحی شد.
یک راهرو که در انتهای اون یک پنجره کوچیک قرار داره ما رو به فضای آبدارخانه و سرویس می‌رسونه که کاملا از فضای کار‌ مجزا هستند